درب ضد سرقت و راهنمای خرید آن

  • 2 فروردین 1399
  •    
  • نویسنده: مدیر طراحان سازه
درب ضد سرقت و راهنمای خرید آن

درب ضد سرقت همان‌طور که از نام آن مشخص است، این‌ نوع درب‌ها بسیار مستحکم می باشند. ساختار بدنه ی این نوع درب مانع ورود سارقان به منزل شما می‌گردند. درب ضد سرقت از کلاف‌های فلزی و یاصفحات فلزی ساخته‌شده که در برابر مقابله شدن با اهرم ، برش، فشار و یا هرگونه تخریب احتمالی توسط سارقین ایمن شده است. در طراحی این درب‌ها، قسمت لولاها در داخل و سمت آپارتمان قرارگرفته‌اند و این امر مانع از این می‌شود که سارقان بتوانند از بیرون با وارد کردن نیرو و یا اهرم، درب واحد شما را از جا در بیاورد و وارد واحد شوند. 

قفل و یراقی که بر روی درب‌ های ضد سرقت مورد استفاده قرار می گیرد اغلب از مرغوب ‎ترین یراق‌آلات می‌باشند. سازندگان این قفل‌ها، از روش‌های امنیتی متعددی، جهت جلوگیری از دست‌کاری سارقان با استفاده از دریل و... در نظر گرفته می شود.

درب‌ ورودی معمولی، دارای درزها و شکاف‌ هایی می باشد که عاملی خواهند بود که سارق به‌راحتی با ابزارهای (دیلم و دریل و... ) اقدام به وارد نمودن به منزل شود. آسیب و فشار به قفل‌ های ورودی این‌گونه درب‌ها نموده و وارد ساختمان شما شوند. نرده‌های فلزی از نوع آکاردئونی دارای قسمت‌های اتصال لولایی بین قطعات می‌باشند که مهم‌ترین نقاط ضعف آن‌ها می‌باشند. سارقین با وارد نموندن فشار توسط اهرم حتی استفاده از جک های خودرویی اقدام به له کردن و این‌گونه نرده‌ها کرده و از آن‌ها عبور می‌کنند. نرده‌های ثابت نیز به دلیل لولاهای بیرونی توسط اهرم کردن و از جا در آوردن لولاها آسیب‌پذیر هستند.

مزایای درب ضد سرقت  :

مقاومت بالا در برابر فشار خارجی
قابلیت نصب بهترین و مرغوب‌ترین قفل ضد سرقت
مقاومت بالا در مقابل حرارت
عایق‌ حرارتی و برودتی
عایق صوتی
کیفیت و عمر طولانی
 شکیل و زیبا بودن این نوع درب 

انواع درب ضد سرقت :

۱.  درب ضد سرقت چینی :بدنه و اسکلت این درب فولادی بوده و در سرتاسر بدنه ی درب از فولاد به‌صورت U شکل احاطه‌شده است. چارچوب درب با ورق فولادی به ضخامت 1.5 میلی‌متر احاطه شده است. قفل مرکزی و صفحه‌ی محافظ قفل نیز تعبیه شده و جنس میانی و فضای خالی را با پشم سنگ پر شده به‌منظور ضد حریق و عایق صوتی می‌باشد.


۲. درب ضد سرقت ترک :بازشوی مفید درب‌های ضد سرقت ترک در حدود ۱۰۰ سانتی‌متر می‌باشد. استاندارد سایز چارچوب درب‌های ضد سرقت ترک ۱.۱۵ در ۲.۱۵ متر می‌باشد. لولاهای درب‌های ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل‌مشاهده بوده و کاملا قابل تشخیص هستند. در چهارچوب درب ضد سرقت ترک اختلاف قابل‌ توجه ای بین سطح بیرونی و لنگه درب قابل‌مشاهده می باشد. درب ضد سرقت ترک معمولا با دو نوع روکش MDF و PVC در بازار موجود می باشد. درب ضد سرقت با کیفیت مطلوب معمولا عایق صوتی و عایق حرارتی می باشند. این  نوع درب‌ ها در برابر فشار مقاوم‌ می باشند. در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش‌بینی همچون زلزله و آتش‌سوزی، مقاوم می‌باشند. 


۳.درب ضد سرقت ایرانی :این نوع درب از نظر ظاهر تا حدودی شبیه به درب ضد سرقت ترک می باشد. کیفیت متریال اصلی این نوع درب تقریبا با درب ضد سرقت ترک برابری می‌کند. یراق‌آلات اجرا شده برای ساخت درب ضد سرقت به صورت وارداتی از کشور ترکیه می باشد. قیمت درب ضد سرقت ایرانی از انواع درب ضد سرقت ترک ارزان‌تر است که این امر باعث شده سهم زیادی از بازار به درب ضد سرقت ایرانی اختصاص داده شود؛ اما قیمت آن نسبت به درب ضد سرقت چینی گران‌تر است.


سوالات رایج درباره درب‌های ضد سرقتدرب ضد سرقت در برابر هرگونه تخریب و یا اهرم شدن، مقاوم بوده و در برابر ورود سارقین به منزل شما  ایمن باشد و جلوی هرگونه سرقت احتمالی مانع شود.


با توجه به بازار خوبی که درب های ضد سرقت در ایران پیدا کرده اند و هر روز به خریداران درب ضد سرقت افزوده میشود. شرکت های بسیاری شروع به رقابت در خصوص فروش درب ضد سرقت نموده اند که این باعث میشود انواع و اقسام مختلف درب های ضد سرقت در رنگ های مختلف به اسانی قابل یافتن باشد.

درب های ضد سرقت همانطور که از نامشان مشخص است، برای افزایش ایمنی و جلوگیری از ورود سارقان مورد استفاده قرار می گیرد. از موضوع امنیت که بگذریم، معمولا درب های ضد سرقت را از نظر ظاهری، زیباتر از سایر درب های می سازند و مواد اولیه مورد استفاده در این درب ها از کیفیت بالاتری نسبت به سایر درب های برخوردار هستند.

درب ضد سرقت و راهنمای خرید آن
4/9 از 361 رای