قرنیز

قرنیز MDF و PVC

صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

ROMO

ROMO

گروه مهندسی مریوانی با بیش از سی سال تجربه درخشان در حوزه صنعت ساختمان انجام کلیه خدمات بازسازی و دکوراسیون داخلی در کوتاه ترین زمان و با معقول ترین قیمت تیم طراحی و اجرای تخصصی تاسیسات مشاوره ش...

مطالب مفید در زمینه قرنیز

راهنمای انتخاب قرنیز مناسب برای منزل

راهنمای انتخاب قرنیز  مناسب برای منزل

قرنیز نواری از سنگ، چوب، ام دی اف و یا پی وی سی و...   می باشد که در دور تا دور دیوار نصب می گردد.قرنیز نسبت به دیوار برجسته تر می باشد و یکی از وظایف آن جلوگیری از آسیب به دیوار است که عموما مورد ضربه توسط وسایل منزل قرار می گیرد و یکی از کاربرد های منحصر به فرد قرنیز می توان به عبور سیم و کابلها از وسط آن اشاره نمود. با الهام گرفتن از طرح سنگ قرنیز و قرنیز های پلی استایرن و به کمک تکنولوژی از این ابزار به عنوان یک ابزار جهت زیبا سازی منزل و کاربردی تر کردن آن کرده است.

در داخل ساختمان استفاده از قرنیز از گذشته های دور مرسوم بوده است . که از نمونه های سنگی , چوبی یا آجری آن استفاده میکردند. با بروز و ظهور تکنولوژی های نوین این صنعت هم دچار دگردیسی کلی شده است .استفاده از این محصولات جدید نیازمند دقت بیشتری میباشد چون تنوع بالاتری در کیفیت , قیمت و تکنولوژی ساخت دارند.

ساختار قرنیز به گونه ای طراحی شده که یک شاسی برای زیر کار ابتدا نصب نموده سپس سیم ها را از آن عبور داده و شاسی رو نصب می شود حتی می تواند جایگزین مناسبی بجای داکت ها باشد و علاوه بر اینکه کار داکت را انجام می دهد به نمای ظاهر دیوار جلوه خاص می بخشد.هنگام اتخاب و خرید قرنیز برای مکان موردنظر بوده و باید بدانیم هنگام انتخاب آن مانند هر موضع دیگری باید یکسری شاخص ها و معیارها را مورد توجه قرار دهیم.

قرنیز به نوار یا باند دیواری که در پایین دیوار امتداد ان به صورت طولی نصب میشود می گویند، که وظیفه محافظت از دیوار در برابر ضربه اسباب اثاثیه و جلوگیری از نم و رطوبت از کف به دیوار میباشد.


از جمله ویژگی های یک قرنیز خوب عبارتند از :

۱.مقاوم در برابر هرگونه ضربات احتمالی.

۲.مقاوم در برابر رطوبت و جلوگیری از نفوذ رطوب به دیواره ها 

۳.قرنیز باید مقاوم و عایق در مقابل گرما، برودت و صدا باشد.

۴.نصب و اجرا باید راحت و آسان باشد.

۵.ایجاد زیبایی بصری 

 

ابعاد و اندازه های استاندارد قرنیز در بازار :

۱-قرنیز ۷ سانتی

۲-قرنیز ۹ سانتی

۳-قرنیز ۱۱ سانتی

۴-قرنیز ۱۵ سانتی


انواع قرنیز :

۱-قرنیز سنگی :۲-قرنیز چوبی :۳-قرنیز pvc :کاربرد انواع قرنیز :

۱-کاربرد قرنیز در خانه های که کف خانه لمینت یا کفپوش قرنیز چوبی مورد استفاده می باشد. 

۲-در خانه هایی که کف ازجنس سرامیک یا سنگ می باشد از قرنیز سنگی استفاده می شود.

  • 2 فروردین 1399
  • نویسنده: نویسنده طراحان سازه

راهنمای انتخاب قرنیز مناسب برای منزل
5 از 5 رای