پرده

دربهای جمع شونده آکاردئونی

پرده عمودی چوبی

پرده کرکره عمودی09122843543

صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

پارتیشن گستر

پارتیشن گستر

پارتیشن گستر ۰۹۱۰۳۵۷۶۸۷۴ زمینه فعالیت شرکت پارتیشن گستر پارتیشن گستر به شرح ذیل میباشد: * اجرای انواع پارتیشن (پارتیشن اداری ، پارتیشن دو جداره ، پارتیشن تک جداره ، پارتیشن دو جداره آلومینیم اخ...

مطالب مفید در زمینه پرده

پرده زبرا و طرح های موجود

پرده زبرا و طرح های موجود

پرده زبرا ترکیبی از تور و پارچه های رنگی می باشد که به شکل دو لایه به صورت موازی بر روی هم قرار می گیرند، پرده های زبرا به علت راه های افقی زبرا می نامند-شستشو زبرا-مزایا و معایب

پرده کرکره و لوردراپه

پرده کرکره و لوردراپه

پرده کرکره یکی از پرده های قدیمی است که در قدیم کمتر در خانه از این پرده استفاده می شد.دراین مقاله بتشریح انواع پرده کرکره از نظر جنس و کاربردهای ان در محیط های مختلف و... پرداخته ایم.

پرده شید در دکوراسیون منزلتان

پرده شید در دکوراسیون منزلتان

پرده شید رولی همانطور که از نامش پیداست برای ایجاد سایه به وجود آمده است. مزایا و معایب پرده شید و کاربرد های پرده شید در دکوراسیون داخلی و انواع پرده شید در این مقاله تشریح شده است

پرده و انتخاب مناسب آن

پرده و انتخاب مناسب آن

 یکی از ارکان  هر خانه ای وجود پنجره است و پنجره ها می توانند بخشی از زیبایی هر خانه را محیا کنند و البته زمانی این زیبایی دو چندان می شود که پرده های زیبا بر حسب عملکرد فضا، آویخته باشد. پرده ها در کنار طرح و سبکی که یک پنجره دارد، می توانند بر زیبایی ویژه پنجره ها بیفزایند استفاده از پرده هایی که با طرح و رنگ و چیدمان خانه شما تناسب بیشتری داشته باشد، پرده ای که برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنید، متناسب با چیدمان شما باشد. 

علاوه بر جنبه های زیبایی شناختی و دکوراسیون داخلی، پرده ها سلیقه و علاقه شما را نیز به اطرافیان نشان می دهند. درواقع پرده ها و رنگ ها و طرح های آنها روحیه و حال و هوای خاص شما را به بیننده نشان می دهد. 

انواع پرده برحسب نوع کاربرد شامل :

۱-پرده زبرا

۲-پرده شید

۳-پرده کرکره


۱-پرده زبرا :

پرده زبرا از تور و پارچه تشکیل شده است. پرده زبرا به صورت راه راه های افقی  مساوی و با ظرافت هرچه تمام بافته شده است پرده های زبرا جایگزین پرده کرکره ای میباشد. مدل پرده تزئینی است و علاوه بر این که می توانید آن را در پذیرایی و سایر اتاق های منزل خود نصب کنید در درون دفتر کار هم می توانید از این مدل پرده استفاده نمایید.


این پرده ها نمای زیبا و منحصر به فردی را برای محیط ایجاد میکند در پرده زبرا میتوان تنظیم نور ورودی را به راحتی انجام داد.و همچنین این پرده ها تنوع زیادی دارد و در اشکال و طرح های مختلفی تولید میگردد.از دیگر ویژگی پرده زبرا این است که میتواند حداکثراستفاده از  نور را به داخل فضا انتقال دهد هنگامی که پرده را کاملا به بالا جمع کنید. پرده های زبرا از مدرن ترین ماشین آلات ومواد اولیه مناسب تشکل میگردد.

مزایا ی استفاده ازپرده زبرا :

۱-دوام و عمر بالا 

۲-نصب آسان و سریع

۳-امکان تنظیم نور داخل از ۱۰ الی ۹۰ درصد

۴-قابلیت رول شدن و تنظیم نور بدون جمع شدن پرد

۵-امکان نصب بصورت برقی با ریموت کنتر

۶-قابلیت ایجاد هماهنگی با محیط اطراف با انتخاب طرح و رنگ مناسب

۷-پرده های زبرا براساس ابعاد پنجره مورد نظر، سفارش داده می شود.

پرده شید :پرده های شید رول برای پنجره هایی مناسب هستند که داخل باز شو  بوده و در کنار پرده های تزیینی دیگر استفاده خواهند شد. این نوع از پرده ها در حالت جمع کاملا داخل استوانه ای جمع می شوند و اثری از آنها باقی نخواهد ماند و در این حالت می توان از نور کامل طبیعی در خانه بهره برد. اما این پرده ها حالت تزیینی نداشته و بر حسب تمایل باید در کنار آنها از پرده های تزیینی نیز بهره ببرید.

پرده های کرکره نسبت به سایر پرده ها وزن بیشتری را دارا می باشند و همچنین  تنوع رنگی فراوانی دارند و قابل هماهنگ کردن با قسمت های مختلف خانه هستند. این پرده بیشتر برای قسمت هایی چون سالن های رو به حیاط مناسب است. زیرا نور آفتاب رنگ انها را از بین نمی برد و در مقابل نور آفتاب دوام خوبی دارند. نیاز به زیر پرده ای نیز ندارند.

پرده های عمودی یا لوردراپه  امکان تنظیم نور را در هر محیطی میسر می سازد و  برای پنجره های عریض و یا عمودی بلند مناسب است و بر خلاف سایر پرده ها محدودیت در  عرض و ارتفاع پرده ندارند و می توان تا عرض ۶ متر به صورت یک تکه استفاده نمود.


پرده کرکره افقی یا به اصطلاحا نوعی پوشش برای پنجره می باشد که از تعدادی تخته باریک از جنس فلز یا چوب تشکیل شده است که به حالت افقی در کنار هم قرار گرفته اند و دارای طنابی از جنس نایلون برای جمع کردن تخته ها و میله ای برای سایه روشن کرده پرده می باشد.

انواع پرده کرکره

۱-پرده کرکره فلزی(آلومینیوم)


۲-پرده کرکره چوبی  • 26 خرداد 1397
  • نویسنده: نویسنده طراحان سازه

پرده و انتخاب مناسب آن
5 از 2 رای

انتخاب مناسب پرده آشپزخانه

انتخاب مناسب پرده آشپزخانه

پرده یکی از تاثیر گذارترین در دکوراسیون قسمت های مختلف خانه به شمار می آید و به همین دلیل بهتر است نوع پرده انتخابی با فضای مورد نظر متناسب باشد