برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

گروه دکوراسیون دیاکو

گروه دکوراسیون دیاکو

گروه هنری دیاکو با بیش از 15 سال سابقه فعالیت مستمر و همکاری با شرکت های مطرح ساختمانی نظیر بام البرز، بام جمشیدیه، آسمانه، همکاری در تیم مهندس موثقی و همچنین اجرای پروژه هایی نظیر رویال پارک ولنجک، ...

ROMO

ROMO

گروه مهندسی مریوانی با بیش از سی سال تجربه درخشان در حوزه صنعت ساختمان انجام کلیه خدمات بازسازی و دکوراسیون داخلی در کوتاه ترین زمان و با معقول ترین قیمت تیم طراحی و اجرای تخصصی تاسیسات مشاوره ش...

مطالب مفید در زمینه آینه

آینه تزئینی در دکوراسیون داخلی

آینه تزئینی در دکوراسیون داخلی

یکی از روش های بسیار ساده وآسان برای بزرگ نشان دادن آپارتمان های کوچک امروزی استفاده از تزیینات گوناگون از جمله انواع آینه تزئینی تراشدار و دکوراتیو می باشد. آینه های دکوراتیو سادگی و زیبایی را در منازل و هر نوع فضایی خلق می کنند. نوع طراحی و شکل حاشیه بندی در انواع آینه های دکوراتیو تاثیر بسزایی در زیبایی فضای منزل دارد.

آینه تزئینی. تراشدار در طرح های متنوعی اجرا می شوند. آینه های تراشدار پس از طراحی با توجه به ابعاد دیوار شما، با دستگاه سی ان سی برش داده می شوند. دقت دستگاه در برش از عوامل تعیین کننده کیفیت انتهایی آینه است. هرچه دقت برش بیشتر باشد، پروسه نصب آسان تر و نتیجه کار تمیز تر و زیباتر خواهد بودپس از انجام برش با دستگاه سی ان سی، قطعات آینه با استفاده از دستگاه تراش، به اندازه دلخواه تراش داده می شود.

برش و طرح و نصب آینه تزئینی تراش دار :

تراش آینه تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن خواهد داشت. قرار گیری قطعات آینه در کنار هم و شکست نور و درخششی که تراش ها ایجاد می کنند، بسیار زیبا و دل نشین خواهد بود. ایجاد شفافیت و روشنایی در محیط، یکی از کاربرد های آینه است. آینه تراشدار دیواری می تواند در هر محیطی با هر سبک طراحی جای گیرد. آینه تزئینی که به صورت لوزی برش و تراش داده می شوند، یکی از انواع طرح های آینه های تراشدار هستند. آینه با طرح لوزی در سبک های طراحی مدرن و کلاسیک قابلیت استفاده دارند.

استفاده از آینه تزئینی با کیفیت درجه یک و همچنین برش و تراش استاندارد آنها، بسیار مهم و حائز اهمیت است. اگر آینه ها دارا درجه کیفیت موثری نباشند و یا به طور مناسب برش و تراش داده نشوند، زیبایی و جلوه کمتری خواهند داشت.

رنگ آینه تزئینی تراشدار:

۱-رنگ مسی

۲-رنگ سفید

۳-رنگ برنز

 

طراحی انواع آینه تزئینیدکوراتیو :

آینه تزئینی. و یا دکوراتیو با تنوع بالایی ساخته و عرضه می شوند. کاژه سازنده انواع مختلفی از آینه های دکوراتیو است که می توان نوع دلخواه از این وسیله تزیینی را با کیفیت مطلوب تولید شده و شکل دلخواه تهیه کرد. انواعی از آینه با طرح های مدرن و کلاسیک و تراش دار مناسب برای زینت دهی به فضا و اماکن مختلف ارائه می شوند. تاثیر بسیار زیاد انواعی از آینه های لوکس که با دقت انتخاب می شوند و در فضا سازی به شکل مناسب دخالت دارند اجتناب ناپذیر است

 

انواع آینه های دکوراتیو

ساخت و طراحی آینه تزئینی به شکل های مختلف صورت می گیرد و انواع آینه تزئینی شامل:

۱-آینه های تراش دار


۲-آینه های برش خورده و مشبک


۳-آینه های حجمی


۴-آینه هندسی


۵-آینه تزئینی سقفی


۶-آینه های قاب دار


۷-آینه های آنتیک


۸-آینه تزئینی ونیزی

 

کاربرد انواع آینه تزئینی :

استفاده از آینه های دکوراتیو و تزیینی در قسمتی از طراحی دکوراسیون داخلی خانه های مسکونی در ایجاد فضایی مدرن و امروزی نقش موثری ایفا می کند. برای سالن های مختلف و زیبا تر جلوه دادن به انواع فضا می توان از آینه تزئینی دکوراتیو استفاده کرد. نوع کاربرد آینه های دکوراتیو در طراحی فضا با اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از مهم ترین کاربرد های آینه دکوراتیو، می توان به پوشش دهی قسمت هایی از منزل، بزرگ نشان دادن سقف و ارتفاع اتاق نشیمن، بازتاب مناظر زیبا از بیرون به فضای داخلی اشاره کرد.

 

طراحی و ساخت انواع آینه تزئینی دکوراتیو به صورت دست ساز امکان پذیر می باشد و برای ساخت انواع آینه به وسایل مختلفی از جمله آینه، خط کش، مداد، فارسی بر، تیغه الماس جهت برش دادن آینه به شکل دلخواه و رنگ نیاز است. طراحی انواع آینه های دکوراتیو به شکل زنبوری، گرد و بیضی می تواند در قسمتی از اتاق نشیمن و قسمت های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از رنگ مناسب در طراحی و ساخت آینه تزئینی دکوراتیو نقش مهمی در زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی بر عهده دارد.

 

 

   • 28 فروردین 1398
  • نویسنده: نویسنده طراحان سازه

آینه تزئینی در دکوراسیون داخلی
5 از 5 رای