پارتیشن

پارتیشن چوبی

پارتیشن بیمارستانی

درب پلیسه ای حصیری

جداکننده متحرک

درب آکاردئونی-پارتیشن

پارتیشن قوسی

پارتیشن

درب های تاشو-پارتیشن

پرده کرکره

درب ریلی چوبی

درب pvc - پی وی سی

درب و پرده عمودی

پارتیشن ضد آب

پارتیشن مسجدی

پارتیشن متحرک آکاردئونی

پارتیشن

پارتیشن متحرک

پارتیشن مسجدی

پارتیشن اداری

پارتیشن متحرک و تاشو

صفحه 1 از 1

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

پارتیشن گستر

پارتیشن گستر

زمینه فعالیت مجموعه شرکت پارتیشن گستر به شرح ذیل میباشد: * اجرای انواع پارتیشن (پارتیشن اداری ، پارتیشن دو جداره ، پارتیشن تک جداره ، پارتیشن دو جداره آلومینیم اختصاصی ، پارتیشن الیت ، پارتیشن MDF ...

پارتیشن گستر

پارتیشن گستر

پارتیشن گستر ۰۹۱۰۳۵۷۶۸۷۴ زمینه فعالیت شرکت پارتیشن گستر پارتیشن گستر به شرح ذیل میباشد: * اجرای انواع پارتیشن (پارتیشن اداری ، پارتیشن دو جداره ، پارتیشن تک جداره ، پارتیشن دو جداره آلومینیم اخ...

البرز نوین

البرز نوین

فروش و اجرای ترموود فنلاند و ایرانی

مطالب مفید در زمینه پارتیشن

پارتیشن خانگی و اداری

پارتیشن خانگی و اداری

پارتیشن در لغت به معنی جدا کردن فضا، بستن حریم خصوصی و عدم دید به فضا می‌باشد.امروزه در زندگی مدرن استفاده از پارتیشن در خانه و فضای اداری رواج پیداکرده است. نوعی از پارتیشن، برای تقسیم فضاهای خانه استفاده می‌شود. البته با توجه به فضای متفاوت خانه از فضای اداری استفاده از متریال متفاوت در این نوع پارتیشن بیشتر به چشم می‌خورد. که در این مقاله به تشریح هریک از آن‌ها پرداخته‌ایم.


پارتیشن‌های خانگی :پارتیشن‌های خانگی برای جداسازی قسمت‌های مختلف منازل در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. از این پارتیشن‌ها برای جداسازی اکثر جاهای منزل استفاده می‌شود و یا اینکه به‌عنوان طرح‌های زیبا در دکوراسیون داخلی برای زیبایی مورداستفاده قرار می‌گیرند. هرچند استفاده از دیوارها برای ایجاد قسمت‌هایی با دسترسی پایین در خانه‌ها انجام می‌شود.


کاربرد پارتیشن‌های خانگی

  • پارتیشن‌بندی برای جداسازی بخش‌هایی از دکوراسیون داخلی منزل.
  • پارتیشن‌بندی دکوراسیون اتاق نشیمن با گلدان و جداسازی دکوراسیون داخلی با گیاهان طبیعی و گیاهان سبز
  • پارتیشن‌بندی و دیوار کاذب برای جداسازی دکوراسیون داخلی 

انواع پارتیشن خانگی

در حالت کلی پارتیشن چوبی به دودسته ثابت و متحرک تقسیم می‌شود


۱. پارتیشن ثابت 

پارتیشن‌های چوبی ثابت در حقیقت دیوارهای چوبی ثابتی هستند که با استفاده از ایده‌های مختلف در زیبایی دکوراسیون داخلی کمک می‌کنند.

۲. پارتیشن‌ متحرک خانگی

این نوع پارتیشن  در طرح‌ها و رنگ‌بندی‌های مختلف چوبی تولید می‌شود. این پارتیشن‌های چوبی ابعاد مشخصی دارند و در صورتی بسته به سفارش مشتری در کارخانه هم تهیه می‌گردد.

پارتیشن اداری :پارتیشن اداری یکی از جداکننده‌های مفید برای تقسیم کردن فضا در ادارات است. این پارتیشن‌ها برای زیباسازی، بهبود فضا و استفاده مفید از محیط کار و اداره استفاده می‌شود. در ادارات پارتیشن‌ها در انواع و رنگ‌های مختلف و طرح‌های گوناگون باقابلیت چاپ لوگوی شرکت بر روی آن‌ها وجود دارند. یکی از مزایای پارتیشن آسیب نرساندن به فضای کف و دیوارها به هنگام نصب است. کارکنان هنگام کار درون اتاق‌های ساخته‌شده با پارتیشن تمرکز لازم برای انجام کار را دارند و سروصدای محیط موجب ایجاد مزاحمت در کار آن‌ها نمی‌شود.

 پارتیشن‌ها در اجناس چوبی، شیشه‌ای، فلزی و...موجود است. طراحی بر روی آن‌ها می‌تواند منبت‌کاری، معرق‌کاری و سایر هنرهای تزیینی باشد که به سلیقه شما در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید شود. پارتیشن اداری در انواع مختلف و هرنوع باقابلیت‌های خاصی است که بر اساس نیاز و سلیقه مشتری سفارش، طراحی و نصب می‌شود.


انواع پارتیشن اداری :   1. شیشه‌ای (مات، طرح دار و معمولی)
  2. دوجداره
  3. تک جداره


۱. پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای ازنظر زیبایی نسبت به بقیه پارتیشن‌های اداری محبوبیت بیشتری دارند. پارتیشن اداری شیشه‌ای علاوه بر تقسیم‌بندی فضا باعث زیبایی اتاق کار شده و نور می‌تواند از بین پرده‌های کرکره نصب‌شده بر روی آن عبور کند. یکی از مزایای استفاده از پارتیشن اداری شیشه‌ای، انتشار نور طبیعی در فضای کار است. استفاده از نور طبیعی علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی برق، ماهیت زیبایی به اتاق کار می‌دهد. پارتیشن شیشه‌ای برای محیط‌های سازمانی انتخاب مناسبی است زیرا در زمان تولید و ساخت و همچنین هزینه آن صرفه‌جویی به عمل خواهد آمد. 

هنگام جابه جایی شرکت و حمل نقل آن نیز می‌توان آنرا به راحتی جابجا کرده و به مکان جدید انتقال داد. دلیل دیگر استفاده از پارتیشن اداری شیشه‌ای حفظ حریم خصوصی است. برای برگزاری جلسات در فضای خصوصی و بدون حضور عموم افراد می‌توانید از پارتیشن شیشه‌ای استفاده کنید. برای بستن دید مشتریان به داخل فضا از شیشه‌های طرح دار و یا مات استفاده می‌شود. اگر از شیشه دوجداره استفاده شود سروصدای محیط نیز به داخل پارتیشن وارد نمی‌شود. به‌طورکلی استفاده از پارتیشن شیشه‌ای علاوه بر مزایایی که گفته شد راهی برای شیک و زیباتر شدن محیط کار شماست.


۲. پارتیشن دوجداره

در اداراتی که سروصدا و آلودگی‌های صوتی فراوان است. برای بالا بردن ویژگی عایق صوتی پارتیشن به‌گونه‌ای که سروصدای محیط وارد اتاق کارکنان نشود، می‌توان از پارتیشن دوجداره استفاده کرد. پارتیشن دوجداره عایق صوتی است و استحکام آن بالاتر از پارتیشن تک جداره است. نصب پرده‌کرکره برای پارتیشن دوجداره و شیشه‌ای به طراحی آن زیبایی بخشیده و امکان ورود نور به اتاق را قابل‌کنترل می‌کند.

۳. پارتیشن‌ تک جداره

پارتیشن اداری تک جداره از جنس ام دی اف و شیشه‌ای در اندازه‌های مختلف و طرح‌های گوناگون موجود است که با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان طراحی می‌شود. ارتفاع این پارتیشن‌ها قابل تنظیم است و در اندازه‌های کوتاه، بلند، نیمه بلند ساخته می‌شود. این پارتیشن‌های اداری در ارتفاع دلخواه مشتری طراحی‌شده و از دوام و استحکام بالایی برخوردار است. بر روی شیشه‌های پارتیشن‌ها، قابلیت هک لوگو شرکت و طرح‌های متنوع امکان‌پذیر می‌باشد.


فراهم آوردن شرایطی که کارمندان از تنش‌ها و مزاحمت‌های ناشی از رفت‌وآمدها در محیط کار ایزوله باشند، با استفاده از پارتیشن‌بندی محیط کار میسر می‌شود. استفاده از پارتیشن اداری در طراحی فضای اداری باعث انعطاف‌پذیری فضا می‌شود. چراکه به شما امکان می‌دهد تغییرات فضای سازمانی خود را باصرفه جویی در زمان و هزینه به دست آورید.

در نگاه اول پارتیشن تک جداره کم‌هزینه‌تر از پارتیشن دوجداره، پارتیشن دوجداره آکوستیک و پارتیشن شیشه‌ای به نظر می‌رسد ولی باکمی تفکر می‌توان تیغه‌چینی و تقسیم‌بندی اصولی‌تر و مناسب‌تر را برای پارتیشن انتخاب کرد و پارتیشن‌های دوجداره و شیشه‌ای را انتخاب کرده و از قابلیت‌هایی مثل استحکام، زیبایی و داکتینگ آن‌ها بهره برد.

رنگ‌هایی مانند صورتی یخی، مناسب فضای اداری نیست زیرا جذابیت چشمی ندارد، اما می‌توان در کنار رنگ دیگر از آن استفاده کرد. در طیف رنگ قرمز، رنگ خشخاشی که نتیجه آن تحریک کردن خشم افراد می‌باشد، به‌هیچ‌عنوان برای دکوراسیون اداری یا پارتیشن اداری پیشنهاد نمی‌شود. رنگ‌روغنی بسیار شناخته‌شده است اما بهتر است زیاد از این رنگ برای محیط اداری استفاده نشود زیرا باعث اضطراب و تنش‌های منفی بر ذهن می‌شود.

  • 8 خرداد 1397
  • نویسنده: نویسنده طراحان سازه

پارتیشن خانگی و اداری
4/9 از 95 رای

پارتیشن پلکسی گلس در طراحی و دکوراسیون داخلی

پارتیشن پلکسی گلس در طراحی و دکوراسیون داخلی

پارتیشن پلکسی گلاس علاوه بر جدا سازی فضا های مختلف و حفظ حریم شخصی، نمایی خاص و کم نظیر در دکوراسیون داخلی ایجاد می نماید و مانع عبور نور نیز نمی شود

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری

با نصب این گونه پارتیشن اداری، می توانیم در صورت لزوم و در آینده، هر موقع خواستیم شرکت خود را گسترده تر کرده و یا چیدمان آن را تغییر دهیم