هود آشپزخانه

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

گروه صنعتی نوید

گروه صنعتی نوید

فروش بیش از 14 برند لوازم و تجهیزات توکار آشپزخانه طراحی، تولید و نصب کابینت و کمد دیواری تولید انواع درب ضد سرقت و داخلی

ROMO

ROMO

گروه مهندسی مریوانی با بیش از سی سال تجربه درخشان در حوزه صنعت ساختمان انجام کلیه خدمات بازسازی و دکوراسیون داخلی در کوتاه ترین زمان و با معقول ترین قیمت تیم طراحی و اجرای تخصصی تاسیسات مشاوره ش...

پارتیشن گستر

پارتیشن گستر

پارتیشن گستر ۰۹۱۰۳۵۷۶۸۷۴ زمینه فعالیت شرکت پارتیشن گستر پارتیشن گستر به شرح ذیل میباشد: * اجرای انواع پارتیشن (پارتیشن اداری ، پارتیشن دو جداره ، پارتیشن تک جداره ، پارتیشن دو جداره آلومینیم اخ...

مطالب مفید در زمینه هود آشپزخانه

هود آشپزخانه مکمل اجاق گاز

هود آشپزخانه مکمل اجاق گاز

عناصری که در آشپزخانه موجود است، هر کدام به نوبه خود مهم هستند. عنصری که بسیار مورد توجه قرار می گیرد و مکمل اجاق گاز است هود آشپزخانه است، این وسیله برای از بین بردن بوی ناشی از پخت و پز مواد غذایی و مکش دود و چربی معلق در هوا است.


مزایای انواع هود آشپزخانه :

هود آشپزخانه مخفی (توکار) فضایی را در آَشپزخانه اشغال نمی کند.

هود آشپزخانه جزیره قابلیت جمع و باز شدن را دارد که اصطلاحا به آن مدل آسانسوری می گویند.

میزان مکش در هود های آَشپزخانه فلت از دیگر هود ها بیشتر است.

هود آشپزخانه جزیره ای در مدل های مختلف تولید می شوند و این تنوع در مدل های آن یکی از مزیت های آن محسوب می شود.

هود های آشپزخانه فلت، مورب و توکار دارای ریموت می باشد و سیستم خودکار حساس به بو دارند.

 

معایب انواع هود آشپزخانه :

تولید صدای زیاد در مدل هود های آشپزخانه زیر کابینتی بسیار زیاد است.

میزان مکش هود های مورب و جزیره ای ضعیف است.

فیلتر هود های قدیمی و زیر کابینتی از جنس پشم شیشه اند و قابل شستشو نیستند و باید تعویض شوند.

 

 

انواع هود آشپزخانه

هود آشپزخانه هم مانند دیگر محصولات انواع مختلفی دارد که عبارتند از: هود زیر کابینتی، هود فلت (شومینه ای)، هود مخفی (توکار) و هود جزیره ای که در ادامه به بررسی هر یک با جزیئات می پردازیم.

 

۱-هود آشپزخانه زیر کابینتی

این مدل از هود یکی از قدیمی ترین انواع هود آشپزخانه است که موتور آن حالت هواکش دارد و فیلتر آن از جنس پشم شیشه است که غالبا صدای زیادی تولید می کند و به نسبت دیگر هودهای موجود در بازار کیفیت و کارایی کمتری دارد.

 

۲-هود آشپزخانه فلت (شومینه ای)

این مدل از هود آشپزخانه به دلیل اینکه کاملا بالای اجاق گاز قرار می گیرد، بهترین مکش را در بین انواع هود های آشپزخانه دارد. هود آشپزخانه فلت در انواع و طرح های شیشه ای، استیل و شیشه و استیل تولید می شوند و مجهز به فیلتر آلمینیومی و قابل شستشو است. همچنین مجهز به سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض فیلتر است. روشنایی هود از طریق هالوژن و یا لامپ هایاست و دارای صفحه لمسی است و در بعضی از مدل ها هم دارای ریموت می باشد. همچنین تایمر خاموش شدن خودکار و سنسور حساس به بو و دود نیز دارد LED  .

 

۳-هود آشپزخانه مورب (۴۵ درجه)

هود آشپزخانه مورب با زاویه ۴۵ درجه با اجاق گاز نصب می شود و به دلیل اینکه کاملا بالای اجاق گاز قرار نمی گیرد ممکن است مکش بسیار خوبی نداشته باشد اما افراد به دلیل ظاهر زیبای و متفاوت آن ترغیب به انتخاب و خرید آن می شوند. از نظر میزان صدا بسته به موتور آن متفاوت است و همچنین از نظر جنس و فیلتر آلمینیومی و روشنایی همانند هود آشپزخانه فلت است.

 

۴-هود آشپزخانه مخفی (توکار)

هود آشپزخانه مخفی (توکار) کاملا در زیر کابینت قرار می گیرد و در واقع نمایی از هود در آشپزخانه دیده نمی شود. از نظر مکش، میزان صدا و سایر ویژگی ها تفاوتی با هود فلت و مورب ندارد.

 

۵-هود آشپزخانه جزیره

هود آشپزخانه جزیره از لحاظ ظاهری در غالب مکعب، استوانه و کره ای طراحی می شود و از نظر کارایی بیشتر مناسب فضا هایی است که پخت و پز کمتری در آن صورت می گیرد زیرا بیشتر حالت دکور و لوکس دارد و دلیل آن طراحی خاص آن برای برخی از مدل های هود جزیره با صفحه مکش کوچک است و نکته بسیار مهم این است که در مدل هایی که صفحه مکش کوچک نیست همان کارایی هود های فلت یا مورب را دارد.

 


  • 25 شهریور 1397
  • نویسنده: نویسنده طراحان سازه

هود آشپزخانه مکمل اجاق گاز
5 از 1 رای