حفاظ

برخی از شرکت ها، متخصصان و مجریان فعال

آفتاب

آفتاب

طراحی نصب نرده استیل نرده راه پله حفاظ پنجره حفاظ بالکن حفاظ استیل

مطالب مفید در زمینه حفاظ

آشنایی با انواع حفاظ

آشنایی با انواع حفاظ

در آپارتمان ها و منازل مدرن زیبایی و ایمنی حرف اول را میزند.برای همین افراد به سراغ حفاظ می روند.اما در این بین مهم تر از حفاظ بالکن,حفاظ پنجره است تا بوسیله آن از ورود افراد غیرمجاز به داخل منزل یا محل کر خود جلوگیری نمایید.

حفاظ ها انواع مختلفی دارند :

حفاظ استیل : متداول ترین نوع حفاظ است.این نوع حفاظ ها بسیار محکم و مقاوم هستند.

حفاظ چوبی : این نوع حفاظ ها بسیار زیبا هستند و دارای استحکام قابل قبولی هستند.

حفاظ فرفورژه : این نوع از حفاظ ها معمولا دارای اشکال در هم تنیده هستند و طرفداران زیادی دارند,و بیشتر برای خانه هایی با حال و هوای کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرند.

حفاظ بانکی : حفاظ بانکی هم معمولا از جنس استیل است.این حفاظ ها به دلیل اینکه اولین بار در بانک ها مورد استفاده قرار گرفته اند,به نام حفاظ بانکی مشهور شده اند.

حفاظ های بانکی به دلیل نوع طراحی خاص آنها راه ورود افراد را کاملا بسته اند.


انواع حفاظ روی دیوار:

استفاده از حفاظ شاخ گوزنی

این حفاظ به خودی خود هم شکیل و چشم نواز است. ترکیب این نرده با دیوارهای سنگی، آجری، بتنی و نماهای رومی ظاهر یک کاخ غیر قابل نفوذ را به ذهن بیننده  متبادر می کند.

اکنون با پیشرفت معماری و مطرح شدن موضوع زیبا سازی اماکن در سطح شهر تولید کنندگان نرده حفاظ  شاخ گوزنی به این نتیجه رسیدند که از حفاظ هایی استفاده کنند.علاوه بر ضریب ایمنی بسیار بالا، زیبایی ساختمان را نیز حفظ کند.از این رو حفاظ هایی به بازار عرضه شد که به آنها حفاظ شاخ گوزنی می گویند.این حفاظ ها به دلیل ظاهر آنها که همانند شاخ گوزن هستند به این نام شناخته می شوند.همانظور که در تصاویر می بینید ظاهری بسیار شکیل به ساختمان می دهند.حجم نوک های تیز موجود در لبه های آن نمی توانند بر روی لبه ی دیوار.

مزایای حفاظ شاخ گوزنی
۱-  عبور از بالای این حفاظ ها غیر ممکن می باشد.

۲-  خمکاری های روبه بیرون و در جهت های مختلف آن مانع ایستادن در کنار آن ها می شود.

۳-  تراکم بالای نیزه های موجود علی رغم استحکام، نشان دهنده امنیت بالای این حفاظ می باشد.

۴- تراکم نیزه های موجود در حفاظ های شاخ گوزنی قابل تغییر می باشد.

۵-  در مورد عرض این حفاظ ها نیز به همین صورت می توان عمل نمو
 


کاربرد حفاظ شاخ گوزنی :

۱-قابل استفاده در پنجره های آپارتمانهای مسکونی، دفاتر اداری، مطب ها، ویلا ها و باغ های شخصی و

۲-قابلیت نصب بر روی انواع فنس ها (بالکن و نرده های اطراف باغ ها و ویلا ها ).

۳-قابل تولید و نصب بر روی تمامی دیوار ها با عرض های متفاوت .

۴- نرده حفاظ شاخ گوزنی بر روی دیوار

 

حفاظ لیلیوم :

می توان گفت این حفاظ جزو زیباترین حفاظ های تولید شده تاکنون می باشد. از نظر امنیت حفاظ لیلیوم دارای امنیت بیشتری نسبت به حفاظ شاخ گوزنی است. این حفاظ با الهام از گل زیبای لیلیوم ساخته شده و به صورت دو رنگ رنگ آمیزی می شود، یکی از محاسن فوق العاده این حفاظ گسترش از مرکز بوده که امکان تولید در ارتفاع های دلخواه را فراهم می سازد زیبایی و دکوراسیون مد نظر مهندسین و معماران استانداری را تامین کند. امکان تولید در ارتفاع های دلخواه را فراهم می سازد.

انواع حفاظ لیلیوم :

۱-نرده حفاظ لیلیوم کم تراکم
۲-نرده حفاظ لیلیوم با تراکم متوسط
۳-نرده حفاظ لیلیوم پر تراکم

 

مزایا :

حصارهای لیلیوم نیز مانند حفاظ لاله ای و شاخ گوزنی به دلیل جنس فلزی خود دارای عمری طولانی هستند و همچنین بعد از نصب احتیاجی به نگهداری خاص ندارند. همچنین نا منظم بودن حفاظ لیلیوم از نظر هندسی نیز باعث بیشتر شدن ضریب امنیت آن می شود.

استحکام و امنیت حفاظ لیلیوم بسیار بالاست و برای آزمایش آن، در صورتی که این حصارها را بر روی زمین قرار دهید می بینید که امکان عبور ازبین و روی آن ها وجود ندارد. همین شرایط در هنگام نصب آن ها برروی دیوار پیش خواهد آمد و امکان عبور افراد از روی دیوار ساختمان شما نخواهد بود

 

 

 

حفاظ نیزار

حفاظ نیزار نیز همانگونه که از نام آن پیداست شکل یک نی زار بسیار زیبا را در ذهن تداعی میکند و در عین زیبایی بسیار مسحور کننده ای که دارد عملا از نظر زیبایی قابل مقایسه با دو نوع حفاظ قبلی نیست و ازاین منظر برتری خاصی نسبت به دو نوع حفاظ قبلی دارد وعلاوه بر تامین امنیت یک نوع دکوراسیون نیز محسوب میگردد، طراحی و تولید حفاظ نیزار یا سرنیزه فوق العاده زیبا و امن می باشد.


مزایا و معایب حفاظ نیزار :

یکی از محاسن نرده نی زار اینست که همه شاخه های نرده بصورت مستقیم به شاسی جوشکاری میشوند. شاخه های اصلی هم از بالا بکدیگر جوش میشوند.به همین علت نقاط جوش کمتری وجود دارد و  اما در سایر مدلها همه شاخه ها به شاسی جوشکاری نمیشوند و بعضی از آنها به شاخه های اصلی جوش میشوند. و نقاط جوش در زوایا بسیار زیاد است که اگر جوشکاری با الکترود روکشدار باشد گل جوش در زوایا باقی مانده و بعدها از همان ناحیه دچار پوسیدگی میشود. در کل در مدل نیزار بعلت اینکه شاخه های کوچک کمتری وجود دارد طبیعتا نقاط جوشکاری نیز کمتر است و این خود باعث استکحام بیشتر در مدل نی زار میشود.

 

حفاظ بوته ای

هدف برای ارائه این حفاظ ها فراهم کردن احساس آرامش و امنیت شما عزیزان و شهروندان در هر سراسر این شهر می باشد. نوع دیگر حفاظ های دیوار، پنجره و فنس ها، حفاظ شاخ گوزنی می باشد. همانطور که از نامش پیداست، این حفاظ الهام گرفته از شاخ های گوزن برای استفاده در ایمنی بیشتر می باشد. در تولید حفاظ های سنتی و قدیمی هیچ زیبایی بصری در مکان هایی که ازین حفاظ ها استفاده می کردند وجود نداشت و زیبایی محیط را از بین می بردند. علاوه بر ظاهر زننده آن ها، ضریب امنیتی حفاظ های قدیمی پایین و براحتی قابل نفوذ بود. حفاظ های جدید دارای استحکام بالا و رنگ های کوره ای ثابت بوده و استفاده از آن ها زیبایی محیط را دوچندان می نماید. حفاظ شاخ گوزنی متشکل از میلگرد های خم کاری شده و نیزه های تیز سازمان یافته و یکدست می باشد که با استفاده از الگوریتم خاصی مشابه با شاخ های گوزن به هم متصل شده اند.


کاربرد : 

۱-قابلیت استفاده از حفاظ بوته ای در پایگاه های نظامی

۲-مورد استفاده در بخش های مختلف فرودگاه ها 

۳-قابل استفاده در مدارس 

۴-مناسب برای استفاده در زندان ها (پنجره ها، فنس ها و دیوار ها )

۵-قابل استفاده برای هتل ها 

۶-منازل شخصی 

۷-مجتمع های مسکونی 

۸-شرکت ها و...

  • 3 شهریور 1397
  • نویسنده: نویسنده طراحان سازه

آشنایی با انواع حفاظ
3 از 4 رای